16.05.2023 – SVČ Rýmařov – 09:00–13:00

Etiketa s Ladislavem Špačkem

Etiketa aneb umění
společenského vystupování

Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Bezchybnost našeho společenského vystupování je nejlepší reprezentací naší organizace, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru obchodních partnerů.

Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost, proto je nutné je znát a uplatňovat.

Etiketa je dnes předpokladem úspěchu v profesním, společenském i osobním životě.

Čtyřhodinový seminář etikety se zaměřuje na nejdůležitější oblasti společenského vystupování:

  • oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, praktické rady pro muže i pro ženy)
  • kontaktní situace (představování, zdravení, navazování rozhovoru, oslovování, vizitky, dary a květiny)
  • etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle)
  • návštěvy ústavních činitelů, velvyslanců, VIP osob

Cena: 
  • 997 Kč vč. 0% DPH – pro úřady
  • 997 Kč bez 21% DPH – pro firmy

Pro úřady (ÚSC) je platba od DPH osvobozena 
(§ 57 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH).

Akreditace: 

Prezenční forma není akreditovaná. Zájemcům nabídneme akreditovaný e-learning se započtením 2 dnů do průběžného vzdělávání na téma etikety v písemném styku.

Místo konání:
hlavní sál Střediska volného času, Okružní 10, Rýmařov  

Rezervujte si své místo na semináři

(rezervace je do 30.03.2023 nezávazná a můžete ji kdykoli do tohoto termínu zrušit)

Přednášející:

Ladislav Špaček – původním povoláním pedagog – vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990-1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla.

Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin.

Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem.

Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa.