ONA

psychologicko-erotický román
s vtipnými glosami právníka

Znáte to... Potkáte pana Božského, nebo slečnu Božskou a je to láska jako trám! Jste ohromení, cítíte souznění, jste zamilovaní, jste v osmém nebi! Ale přitom jste jenom zfetovaní!

Cílem románu je inspirovat muže a ženy a pomoci jim pochopit, co se děje v jejich životech.
Díky pochopení mohou osobnostně povyrůst a stát se silnějšími a psychicky odolnějšími.

Ve své naivitě jsem si myslela, že se všichni ti nebezpeční psychopati, o kterých jsem slýchávala na přednáškách psychopatologie, nacházejí na uzavřených odděleních léčeben. Ale nejsou tam! Jsou mezi námi! Vyhlídnou si nás. Získají. A pak ničí! říká spoluautorka Zdenka Tmějová. Taky jsem takového psychopata potkala. Pod maskou charismatického člověka mě nalákal do své pavučiny a já se v ní ztratila. Ztratila jsem sebe, směr v mém životě, smích, radost a hrdost. Ze školy jsem věděla, jak se psychopati projevují, ale nikdo mi nevysvětlil, jak důmyslně obmotávají nitky pavučiny kolem své kořisti a postupně z ní vysávají život. Nevěděla jsem, jak poznat, že jsem v pavučině a už vůbec ne, jak se z ní dostat. A o tom je román ONA.

ONA aneb Na velikosti záleží

Šílenosti, které pácháme ve fázi zamilovanosti, mají svou příčinu. Může za to hormon fenylethylamin. Proto jsme okouzleni a druhého vidíme v těch nejhezčích barvách, případná nebezpečí nevnímáme.

Až v další fázi, kdy příděl hormonů ustane, prozřeme a vidíme realitou takovou, jaká je. Člověk, kterého jsme si vysnili, může být toxický a pro náš život nebezpečný.

Román Ona se věnuje lidem, s nimiž zažijeme lásku i nenávist. Lidem, kteří o nás jevili zájem, lichotili nám a byli na blízku, ale vzápětí se změnili, ochladli a začali nás nenávidět, ubližovat nám a ponižovat nás.

Kniha přináší modelový román včetně souboru skutečných příběhů nabízejících vhled do problematických vztahů zatížených patologickým chováním jedinců s těžkou poruchou osobnosti.

Psychopaté, manipulátoři, narcisové a jejich oběti. Lidé neschopni vcítit se druhého, jejichž pokřivené vnímání světa má pro okolí devastující následky. Násilí, ponížení, bolest, ale mnohdy také vzájemná závislost mezi utlačitelem a utlačovaným. Jak se stane, že zabředneme do bahna, z něhož není cesty zpět?

Román Ona je určen všem, kteří se zajímají o temné stránky lidské psychiky. Text je obohacen o glosy zkušených odborníků z řad práva, psychologie a psychopatologie; zároveň slouží jako prevence. 

Varování:
ONA je mladší, štíhlejší a mnohem lepší než ON.

Znáte to... Můžete se pro druhého rozkrájet a pořád je to málo! Naučte se, jak poznat manipulátora nebo psychopata a začít konečně volně dýchat a žít. Román popisuje problematiku komplikovaných vztahů s manipulátory, narcisy, emočně nevyrovnanými, emočně zraněnými a nevyzrálými lidmi s různými patologiemi a lidmi vnitřně nedospělými.

Oběť domácího násilí často trpí silnou emoční závislostí na tom, kdo ji týrá. Děje se to postupně a týrání nezačíná bitím, ale kritizováním, ponižováním, kontrolou, omezováním, izolací. Násilí přichází mnohem později. Oběť postupně ztrácí vnitřní sílu, lidskou důstojnost, sebeúctu a obecně schopnost jednat sama za sebe.

Jak moc jsou pro nás tito lidé důležití? A jak důležití jsme my pro ně? Cílem románu je přimět čtenáře k zamyšlení, co vše naše vztahy ovlivňuje, které vztahy rozvíjet a které ukončit. Otázka, kterou si román neklade, je, pro koho můžeme být nebezpeční my.

Žijeme své krátké životy - nějakých sedmdesát/osmdesát let - a spousta z nás je už v třetině, nebo polovině svého života.

Kdy chceme začít opravdu žít? Kdy chceme, aby si nás lidé začali vážit? Kdy si chceme začít plnit svá přání? A opravdu se chceme setkávat s negativními a nepřejícnými lidmi, kteří nás stahují na svou úroveň?

Na rozdíl od románu On (s dovětkem Na velikosti nezáleží), který je psán jako (komediální) kniha osobnostního rozvoje v partnerském vztahu, kdy se učíme žít spolu a fungovat vedle sebe, a proto je určen těm, kteří touží pracovat na tom nejcennějším, román Ona jde mnohem hlouběji v poznání a poznávání lidí kolem nás.

Kdo za románem stojí?

Zdenka Tmějová je psycholožka, terapeutka, poradkyně a koučka, která pomáhá především ženám, které si prošly manipulací. Na pomoc jsme si ale vzali také odborníky z oblasti psychiatrie, psychopatologie a sexuologie.

Radim Martynek je smíšek, self-generátor štěstí, dealer smíchu a céček, výrobce léků nové generace, autor publikace Písemná komunikace v praxi a románu On, zakladatel Školy gentlemanů, jednatel Akademie nevšedního vzdělávání, s. r. o., pisálek blogu.

Ještě jste se nerozhodli?

Podívejte se na křest románu On,

jehož kmotrem je MUDr. Radim Uzel,
nebo na křest románu Ona,
který křtil Jan Uzel, vnuk MUDr. Radima Uzla.
ONA je mladší, lepší a štíhlejší než ON :-)

Komu je Ona určena?

Obětem a tyranům, manipulovaným a manipulátorům, podváděným a nevěrníkům.
Těm, kteří si už nechtějí nechávat ubližovat,
a těm, kteří stále ubližují.
Těm, kteří přestali toužit, ale věčně dychtí.
Těm, kteří ztratili své touhy a neúnavně prahnou.
Všem, kteří jen přežívají, místo aby opravdu žili.

Kupte na
www.roman-on.cz


Kromě nádherných ilustrací Šárky Šanovcové najdete v románu spoustu příběhů. Děj románu vypráví jednak vypravěč a jednak jej popisují obě hlavní postavy - Pavel a Jana - když líčí události ze svých úhlů pohledu. Kromě tří vypravěčů se setkáte v textu také s glosami psycholožky - označenými řeckým písmenem psí Ψ - a glosami právníka - označenými symbolem §. Glosátoři vnášejí do příběhu jednak psychologický a jednak právnický rozměr.

V románu On se erotické příběhy nacházejí v úvodu každé z 21 kapitol. Dohromady tvoří samostatný příběh, který se ve své časové lince protne s hlavním příběhem románu. Vzhledem k tomu, že román Ona je zaměřen více na vztahy, rozhodli jsme se netříštit text a nerozptylovat čtenáře, a erotické příběhy tak umístit až na konec knihy.

Kromě hlavního děje a erotických příběhů se v románu potkáte také s příběhy ze života, které neprotínají časovou linku hlavního děje, ale se vztahy souvisejí. Potkáte se s lidmi, kteří na první pohled nijak nevybočují z normálnosti, ale kteří jsou skrytými manipulátory, agresory nebo příliš hodnými lidmi. S lidmi, se kterými se žije těžce, ale také s lidmi, se kterými se přímo nedá žít. S lidmi, kteří váš život ničí, a pokud neodejdete, tak ho i zničí.