13.06.2023 – Kino 70, Dobruška – 09:07–16:07

Etiketa s Ladislavem Špačkem

Etiketa aneb umění
společenského vystupování

Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Bezchybnost našeho společenského vystupování je nejlepší reprezentací každého z nás, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a nenucená setkání a vzbuzuje důvěru.

Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost, proto je nutné je znát a uplatňovat.

Etiketa je dnes předpokladem úspěchu v profesním, společenském i osobním životě.

Jednodenní seminář etikety se zaměřuje na nejdůležitější oblasti společenského vystupování:

  • oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, praktické rady pro muže i pro ženy)
  • kontaktní situace (představování, zdravení, navazování rozhovoru, oslovování, vizitky, dary a květiny)
  • společenské akce a účast na nich, pozvánky a jak jim rozumět (jak číst zkratky na pozvánkách, co znamená smart casual, ...)
  • etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle)
  • nehody a jak je řešit (s úsměvem a s grácií)
  • stolování (večeře s doma, s přáteli nebo klientem, chování na banketu i v restauraci, zásady společenského stolování: prostírání, držení příboru, jak jíst exotická jídla, ...)

Cena: 
  • 997 Kč (pro občany, obce, města a jejich organizace)
  • 997 Kč + 21% DPH (pro firmy)

Pro občany, obce a města (ÚSC) je platba od DPH osvobozena 
(§ 57 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH). 

Akreditace: 

Prezenční forma není akreditovaná. Zájemcům nabídneme akreditovaný e-learning se započtením 2 dnů do průběžného vzdělávání na téma etikety v písemném styku.

Místo konání:
Společenské centrum Kino 70, Komenského 70, Dobruška 

Rezervujte si své místo na semináři

(rezervace je do 30.04.2023 nezávazná a můžete ji kdykoli do tohoto termínu zrušit)

Přednášející:

Ladislav Špaček – původním povoláním pedagog – vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990-1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla.

Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin.

Je autorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa a na toto téma napsal již řadu knih: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Dále je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro teenagery Špaček v porcelánu a etikety pro dívky Tereza či knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem.

Pro děti napsal tři úspěšné knihy etikety Dědečku, vyprávěj, Dědečku, ještě vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálním způsobem, pouze formou fotografií, přiblížil čtenářům etiketu v česko-anglické publikaci Obrazová etiketa.